Blog > Komentarze do wpisu
Lost: Przed finałem

Krew, martwe ciała, karabiny, żołnierze, pocałunki, zaskakujące zwroty akcji, dużo nowych zagadek i jeszcze więcej odpowiedzi. Tak producenci Zagubionych mówili o czwartym sezonie serialu. Czy aby nie przesadzili?

Zapraszamy do krótkiego podsumowania kończącej się serii Lost i obejrzenia zdjęć z ostaniego przedfinałowego odcinka serialu.

Na całym świecie, wszyscy fani serialu Lost: Zagubieni wstrzymali oddech i oczekiwali na premierę kolejnego, czwartego sezonu tego telewizyjnego megahitu.

W USA emisja pierwszego odcinka odbyła się 31 stycznia, a w Polsce w jakości High Definition (HD) już kilka dni po jego amerykańskiej premierze.

Pod koniec trzeciego sezonu twórcy serialu posłali na tamten świat pokaźną liczbę bohaterów. Ich miejsce zajęły nowe postaci.

Już w pierwszym odcinku czwartej serii Lost poznaliśmy: Franka Lapidusa - przyjaźnie nastawionego do rozbitków starszego pana, Daniela Faraday'a - niezwykle intrygującego fizyka, Charlotte Lewis - antropolożkę i Milesa Straume'a - tajemniczego duchołapa o nieodgadnionych intencjach.

Sezon czwarty przynosi sporo odpowiedzi.

Dowiadujemy się, że frachtowiec został wysłany przez Charlesa Widmore'a niedoszłego teścia Desmonda, który jest odpowiedzialny za podłożenie fałszywego wraku 815 na dno oceanu.

Na statku natomiast znajdują się dwie ekipy: wcześniej wspomniani niegroźni naukowcy oraz najemnicy, z Martinem Keamym na czele, których zadaniem jest unicestwienie wszystkich istnień na wyspie.

Czwarty sezon potwierdził konflikt Benjamina Linusa oraz Charlesa Widmore'a - bogatego przedsiębiorcy zmierzającego do celu wszelkimi możliwymi środkami.

Najbardziej tajemniczą postacią czwartego sezonu Zagubionych jest Matthew Abaddon. Wiemy, że to on wysłał naukowców na Wyspę, i że bardzo interesuje się rozbitkami z lotu 815.

Nie wiemy jednak dla kogo pracuje i jakie są jego cele. Czwarty sezon nauczył nas, że nawet najbardziej ekstremalne teorie mogą znaleźć swe potwierdzenie w serialu. Może Abaddon w ogóle nie jest człowiekiem?

Z nowego elementu w serialu - futurospekcji - dowiadujemy się, że Wyspę opuściło sześć osób. Grupa nazwana przez dziennikarzy "Oceanic Six" to: Jack, Kate, Hugo, Sayid, Sun i Aaron.

Jack przemawia na pożegebie swojego ojca. W kościele dowiaduje się, że Claire była jego siostrą.

Hurleya dalej prześladują przeklęte liczby, zaczyna mieć przewidzenia, w których pojawia się Charlie. Ponownie trafia do szpitala psychiatrycznego.

Kate wciela się w rolę matki Arona, wyświadcza Sawyer'owi tajemniczą przysługę i przyjmuje oświadczyny Jack'a.

Doktora prześladują wizje, w których spotyka swojego ojca. Zaczyna nadużywać alkoholu.

Sayid żeni się z Nadią, jednak młodzi nie cieszą się długo swoim małżeństwem. Nadia zostaje zamordowana, a Jarrah zaczyna zabijać dla Benjamina Linusa.

Sun na konferencji prasowej oszukuje dziennikarzy i mówi, że Jin zginął w katastrofie samolotu. Razem ze swoim nowonarodzonym dzieckiem odwiedza grób męża. Wykupuje udziały w firmie swojego ojca.

W 2004 roku, na długo przed premierą pierwszej serii Zagubionych, twórcy serialu zdecydowali, że każdy sezon będzie się skupiał na innym, ważnym dla fabuły zagadnieniu.

I tak: pierwszy był o rozbitkach, drugi o bunkrze, trzeci o Innych, natomiast czwarty o Oceanic Six.

Ten ostatni nie zdążył sie jeszcze skończyć, a już teraz producenci zdradzili, o czym będzie piąty!

Kolejna seria Zagubionych skupi się na projekcie Dharma Initiative.

http://film.wp.pl/idGallery,3175,name,Lost-Przed-finalem,galeria.html 

czwartek, 22 maja 2008, lefler

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: majk3l, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/22 19:15:33
No to piąta seria zapowiada się bardzo ciekawie. Namaste! :P
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2008/05/22 20:07:07
"Jack przemawia na pożegebie swojego ojca. W kościele dowiaduje się, że Claire była jego siostrą."

xD

Pogrzebie jak już... Taki błąd...
-
Gość: Zakrza, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/22 21:21:13
antropolożkę- na pewno tak się to odmienia?
-
Gość: Mimik, *.net.pulawy.pl
2008/05/22 21:52:56
,,antropolożkę- na pewno tak się to odmienia?''

A niby jak? Ale z tym ,,pożegebiem'' to nieźle wyjechali;)
-
Gość: lesny dziadek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/22 22:14:47
Nie chce nic nie mówić, ale ten artykuł mi śmierdzi plagiatorstwem na odległość. Widać wyraźną inspirację, a w niektórych chwilach nawet żywcem wycięte zdania z pewnego artykułu, który o wiele wcześniej ukazał się na innej stronie o tematyce Lost. Nieładnie panowie z WP, to już jest żenada.
-
Gość: lostowicz, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/22 23:03:43
@ lesny dziadek, jaka strone masz na mysli? :)
-
Gość: lesny dziadek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/23 03:06:25
1)

Zagubieni.pl: "Frank Lapidus - sympatyczny staruszek. Pomaga rozbitkom, kiedy tylko może. Daniel Faraday - ekscentryczny fizyk, naprawdę można go polubić. Intrygująca postać zasługująca na miano najciekawszego bohatera sezonu czwartego. Charlotte Lewis - antropolożka. Miles Straume - duchołap, człowiek posiadający niezwykły dar komunikacji z duchami. "

WP: "Już w pierwszym odcinku czwartej serii Lost poznaliśmy: Franka Lapidusa - przyjaźnie nastawionego do rozbitków starszego pana, Daniela Faraday'a - niezwykle intrygującego fizyka, Charlotte Lewis - antropolożkę i Milesa Straume'a - tajemniczego duchołapa o nieodgadnionych intencjach."

2)
Zagubieni.pl: "Sezon czwarty przynosi odpowiedzi. Frachtowiec został wysłany przez Charlesa Widmore'a niedoszłego teścia Desmonda, który jest odpowiedzialny za podłożenie fałszywego wraku 815 na dnie oceanu. Na statku znajdują się dwie grupy: grupa naukowców, którzy nie chcą nikogo skrzywdzić oraz najemników, którzy po wykonaniu wyznaczonego zadania mają dokonać eksterminacji wszystkich istnień na Wyspie. "

WP: "Sezon czwarty przynosi sporo odpowiedzi. Dowiadujemy się, że frachtowiec został wysłany przez Charlesa Widmore'a niedoszłego teścia Desmonda, który jest odpowiedzialny za podłożenie fałszywego wraku 815 na dno oceanu. Na statku natomiast znajdują się dwie ekipy: wcześniej wspomniani niegroźni naukowcy oraz najemnicy, z Martinem Keamym na czele, których zadaniem jest unicestwienie wszystkich istnień na wyspie."

3)

Zagubieni.pl: "Czwarty sezon wyklarował nam konflikt dwóch potężnych, charyzmatycznych mężczyzn - mistrza psychologii i lidera tajemniczych Innych - Benjamina Linusa oraz Charlesa Widmore'a - bogatego przedsiębiorcy zmierzającego do celu wszelkimi możliwymi środkami."

WP: "Czwarty sezon potwierdził konflikt Benjamina Linusa oraz Charlesa Widmore'a - bogatego przedsiębiorcy zmierzającego do celu wszelkimi możliwymi środkami."

4)

Zagubieni.pl: Z nowego elementu w serialu - futurospekcji - dowiadujemy się, że Wyspę opuściło sześć osób. Grupa znana jako Oceanic Six - Jack, Kate, Hugo, Sayid, Sun i Aaron. Jack żegna swojego ojca, dowiaduje się, że Claire była jego siostrą, oświadcza się Kate... Hurleya dalej prześladują przeklęte liczby, zaczyna doświadczać wizji, w których pojawia się Charlie. Reyes trafia ponownie do szpitala psychiatrycznego. Austen wyświadcza Sawyer'owi przysługę. Jack'a prześladują z kolei wizje, w których spotyka swojego ojca Christiana. Zaczyna nadużywać alkoholu, zażywać środki psychotropowe. Sayid żeni się z Nadią, jednak nie cieszy się długo swoim małżeństwem. Nadia zostaje zamordowana, a Jarrah zaczyna zabijać dla Benjamina Linusa. Sun żyje w przekonaniu, że jej mąż nie żyje i wykupuje udziały w firmie swojego ojca."

WP: "Z nowego elementu w serialu - futurospekcji - dowiadujemy się, że Wyspę opuściło sześć osób. Grupa nazwana przez dziennikarzy "Oceanic Six" to: Jack, Kate, Hugo, Sayid, Sun i Aaron. Jack przemawia na pożegebie swojego ojca. W kościele dowiaduje się, że Claire była jego siostrą. Hurleya dalej prześladują przeklęte liczby, zaczyna mieć przewidzenia, w których pojawia się Charlie. Ponownie trafia do szpitala psychiatrycznego. Kate wciela się w rolę matki Arona, wyświadcza Sawyer'owi tajemniczą przysługę i przyjmuje oświadczyny Jack'a. Doktora prześladują wizje, w których spotyka swojego ojca. Zaczyna nadużywać alkoholu. Sayid żeni się z Nadią, jednak młodzi nie cieszą się długo swoim małżeństwem. Nadia zostaje zamordowana, a Jarrah zaczyna zabijać dla Benjamina Linusa. Sun na konferencji prasowej oszukuje dziennikarzy i mówi, że Jin zginął w katastrofie samolotu. Razem ze swoim nowonarodzonym dzieckiem odwiedza grób męża. Wykupuje udziały w firmie swojego ojca.
Na Zagubieni.pl ten artykuł ukazał się dużo wcześniej. Widać wyraźną inspirację. WP takimi zagrywkami zaczyna wyrabiać sobie niezbyt chwalebną markę.

-
Gość: Sereja, *.chello.pl
2008/05/23 09:10:14
Kiwdy jest nowy odcinek? dzisiej jakos go nie moge znalesc....
-
Gość: lostowicz, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/23 09:12:28
@Sereja - jeszcze tydzień ;)
-
Gość: langi, *.adsl.inetia.pl
2008/05/23 10:26:06
Podejrzewam że dowiemy się za tydzień o co Savyer poprosił Kate. Jakieś pomysły??
-
Gość: R-Chee, *.bater.net.pl
2008/05/23 11:57:33
O to by wsparła (np. finansowo) jego córką. W końcu matkę znali oboje.

Pzdr.
-
Gość: lesny dziadek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/23 14:21:55
Ty idioto!!! To nie jest Twoja teoria tylko przetłumaczony opis lostfana! Co za skurwysyn z Ciebie!!!!!!! Żadnego ostrzeżenia! Zbanować chuja!!!!!!
-
Gość: lesny dziadek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/23 15:41:12
Admin skasował jak widzę. Musicie wybaczyć wulg. ale krew się w żyłach gotuje jak się widzi takie chamstwo. Omijać "teorie" Braxiego szerokim łukiem.
-
Gość: mamba, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/23 15:47:21
lesny dziadku - spokój i opanowanie to podstawa, bez szaleństw ;)

odcinek był świetny! straszny zamęt się zrobił ;)
i Sawyer jako niania ;P
jeszcze tylko tydzień i finał :)
-
Gość: lesny dziadek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/23 15:54:55
No jak tu się nie burzyć jak ktoś podaje przetłumaczony opis finału, łącznie z tym kto jest w trumnie...
-
Gość: lesny dziadek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/23 15:59:18
Nie powiem, bo sam zarzucilem opisem, ale z wyraźnym ostrzeżeniem i próbując ukryć(że html tu nie dziala nie wiedzialem swoja droga). Dobrze, ze admin skasowal. Ale jak ktos bezczelnie wrzuca opis bez ostrzezenia piszac ze to jego teoria i nabija ludzi w butelke, no to...
-
Gość: Braxi, *.ziemowit.ds.polsl.pl
2008/05/23 16:25:32
Lesny chuju sam jestes skurwysynem,nie czepiaj sie.Wielu ludzi chcialo wiedziec,jak to bedzie wygladalo,to jest tylko serial,a przezywasz to jak mrowka okres.Spierdalaj pajacu ciagnac laski.
-
Gość: medium, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/23 16:34:22
leśny dziadku spokojnie!!! Nie wiadomo przecież czy scenopis finału jest autentyczny. Tak naprawdę opis jest baaardzo ogólny. Luki są tak powazne że nie obejmują wielu ważnych osób w tym Desmonda. Może również być jednym wielkim foilerem - pomijając pocałunek Sawyer Kate, którego zaczątki widać choćby w zwiastunie ;)
Jeśli jest prawdziwy to niiepodoba mi się motyw przesuwania wyspy. Ale ciągle wierzę że albo finał będzie o wiele bardziej rozbudowany lub trochę zmieniony. Podobno twórcy nakręcili kilka alternatywnych scen. W tym tą z trumną. Ponoć ktoś widział Desmonda na planie tam gdzie jest zakład pogrzebowy, ubranego w garnitur. Tak więc wszystko się może zdarzyć dopóki nie zobaczymy na własne oczy finału.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/23 23:10:22
A ja chętnie przeczytam spoilery, foilery, trailery itd., itp. Jeśli możecie, przeslijcie mi na email: mbobon@wp.pl. Nie zdążyłem przeczytać tutaj zanim zostało to skasowane. Tak przy okazji, serial mi sie bardzo podoba, ale nie jestem masochistą, żeby się katowac czekaniem na przyszle odcinki. Lost to miła przygoda, ale chcialbym ja juz zakonczyc. Chętnie juz dzisiaj sie dowiem, jak sie serial zakonczy. Niestety przyjdzie czekac jeszcze dwa lata. Pozdrawiam i z gory dziękuję za informacje.
-
Gość: R-Chee, *.bater.net.pl
2008/05/24 01:38:04
Hej Leśny dziadku. Żeś mnie zaskoczył w pierwszej chwili. Myślałem że to do mnie było. Ale spoko, bo bym się też wkurzył, jakbym przeczytał spoiler.

Jedyna rada dla tych co chcą nie "nabić się" przypadkiem na spoilery jest taka: przez najbliższy tydzień, aż do emisji finału, omijać szerokim łukiem wszelakie blogi i fora dotyczące LOSTa. I ja tak zamierzam zrobić, więc do zobaczenia za tydzień :D Nie będę sobie psuł zabawy jak przed rokiem.
-
Gość: Sonar, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/24 01:46:32
!!!!!!!!!!!!!!!! PROMO NR 2 !!!!!!!!!!!!!

www.youtube.com/watch?v=XUVqT6qMmj8&feature=related
-
Gość: HaeS, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/24 18:08:32
Że piewrsyz sezon był o rozbitkach, drugi o bunkrze, trzeci o innych - 100% zgody. Ale ja sam czwarty widzę bardziej jako sezon o przybyszach z frachtowca niż Oceanic 6.

PIąty będzie o Dharmnie (nie moge sie doczekac!), szosty - zapewne o najstarszych i najglebiej skrywanych tajemnicach wyspy - ruinach, dymku, hostiles, Black Rose, Adamie i Ewie itd.
-
Gość: blt, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/25 12:21:08
jesli ten skasowany post naprawde byl spoilerem i tak bedzie wygladal final 4 sezonu to bedzie to najwiekszy zawod jesli chodzi o caly serial. taka historyjke to zdazylem sobie ulozyc sam podczas ogladania ostatnich odcinkow. szkoda by bylo...
-
Gość: uśmiany, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/26 11:17:07
Mnie zastanawia tylko jedno - co się stanie z metafizycznymi własnościami wyspy (uzdrawia, wskrzesza?), gdy wyspa zostanie przesunięta. Zwłaszcza gdy zmieni lokalizację :))) Bo jeśli Jacob myśli, że w nowym miejscu dalej będzie to działało, to jest kretynem :)
-
Gość: uśmiany, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/26 11:18:35
To co wypuścił Braxi, to rzeczywiście info od lostfana108. Pytanie tylko czy na pewno prawdziwe (jeśli tak, to finał jest mega chałą), może tym razem producenci zrobili "kreta' w jajo i podsunęli mu fałszywkę.
-
Gość: ?, *.range86-144.btcentralplus.com
2008/05/26 14:17:55
jesli ktos moglby mi wyslac rzekomy spojler od braxiego, bylbym wdzieczny:D michal0707_87@tlen.pl pozdrawiam:D
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/27 13:06:08
mbobon@wp.pl ja również chętnie przeczytam. Pozdrawiam.
-
2008/05/28 15:34:43
Sześć sneak peek-ów:
spoilerslost.blogspot.com/2008/05/episode-4x13-finale-part-2-and-3-6.html
Ostatni najlepszy no może trochę spoilerowaty
-
Gość: Michał_Potocki, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/28 19:04:03
Wiadomo już kto zagra Jacob`a w 5 i 6 sezonie będzie to znany aktor RAY LIOTTA.
-
Gość: koti, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/28 19:34:11
tak, jasne, a może Sophia Loren? Albo Pies Pluto?
-
Gość: ols, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/05/29 20:06:52
nieprawda, bo ma zagrać ktoś kto ukradł księżyć oraz gościnnie mają zagrać bracie Mroczkowie xD
-
Gość: Pio-dono, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/29 21:18:28
życze miłego oglądania jutro! :D
-
cycorama
2008/05/30 02:03:06
Nic tu nie widać bo wszystko przesłaniają reklamy:P
-
Gość: marti, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/06/21 19:51:31
najciekawsze sa wątki o bunkrach i dharmie. spoko ze kolejny sezon bedzie wlasnie o projekcie dharma.
ps. pogrzeb pisze sie przez 'r-z' ;p