wtorek, 04 marca 2008
Lost 4x06 "The Other Woman" - 2 nowe sneak peeki

 

niedziela, 23 grudnia 2007
3 sezony w 8 minut

Koniecznie zobaczcie filmik przygotowany przez fankę serialu, w którym streszczono 3 sezony "Zagubionych" w nieco ponad osiem minut. Miejscami czysta komedia!

 

"Charlie drowns. Very sad."
"Kate freaks out. Jack consoles her. They kiss. Kate freaks out again. Jack is confused."
"Sun is pregnant, but Jin is sterile. What's up with that?"
piątek, 16 listopada 2007
LOST - Zagubieni Sezon 3 na DVD

Już od 20 listopada będzie dostępny na DVD trzeci sezon "Zagubionych". Oto dane techniczne płyt i informacje o dodatkach:

Tytuł oryginału:   Lost Season 3

Dźwięk:   Dolby Digital 5.1 angielski. Dolby Digital 2.0 węgierski, polski lektor

Napisy:   angielskie, polskie, portugalskie, czeskie, węgierskie, hebrajskie, greckie, bułgarskie, tureckie, słowackie, arabskie, rumuńskie, serbskie, chorwackie, słoweńskie

Dodatki:   bezpośredni dostęp do wybranych scen. Świat Innych. Spotkanie z Evangeline Lilly. Zagubieni - retrospekcje. Zagubieni - na planie. Zagubieni - klub książki. Zagubieni - w jeden dzień. Następny poziom - w środku gry wideo. Gliniana obsada - zabawki Todda McFarlane'a. Sceny niewykorzystane. Zagubieni - wpadki. Komentarze audio.

Płyty można zakupić tutaj:

czwartek, 18 października 2007
Lost 3 na DVD: The World of The Others

sobota, 29 września 2007
Lost 3 sezon na DVD: Brainwash video

Kolejny dodatek, jaki można będzie znaleźc na DVD z 3 sezonem "Lost". Tym razem film, który oglądał Karl w odcinku 3x07 "Not in Portland".

piątek, 28 września 2007
Lost 3 sezon na DVD: Wpadki na planie
niedziela, 03 czerwca 2007
Trzy najlepsze odcinki trzeciego sezonu
Trzeci sezon liczył sobie w sumie 22 odcinki. Całość podzielono na dwie części - pierwsza, emitowana jesienią 2006 roku, była swoistym mini-sezonem obejmującym 6 epizodów. Fani zostali wówczas wprowadzeni do "Drugiego Miasta", czyli po prostu w wątek Innych, włączając w to smutne lost ich lidera - Benjamina Linusa. Mogli też śledzić perypetie pary kochanków - Kate i Sawyera, którzy desperacko próbowali się wydostać z małej wysepki, na której zostali uwięzieni. Kiedy wreszcie stanęli przed szansą opuszczenia Hydry... mini-sezon się kończy. Po hiatusie, który trwał do lutego tego roku fani poznali historię Juliet - jednej z Innych, która knuła przeciwko swojemu zwierzchnikowi. Dowiedzieli się również jak zakończyła się operacja Bena i czy Kate i Sawyer wydostali się z Hydry. Pojawiły się nowe wątki, które stały się motorem napędowym drugiej części sezonu. Desmond przepowiedział Charliemu śmierć w odcinku 'Flashes Before Your Eyes', Jack udał się razem z Innymi do miejsca, które Ben nazywa "domem", a Locke, kierując się wskazówkami na kijku zmarłego Eko, starał się odkryć tajemnice wyspy. Z plaży wyruszyła ekipa ratunkowa, która miała uratować Jacka z rąk Innych. Po drodze odkryła nową stację Dharmy - Płomień. W niej bohaterowie spotkali człowieka-kota - Mikhaila Bakunina. Sama akcja uratowania Jacka przebiegała z pewnymi kłopotami, ale ostatecznie zarówno Jack, jak i Juliet dołączyli do rozbitków na plaży. Z Innymi zaś został... John Locke. Ten pan ciągle chce poznawać tajemnice wyspy, która go uleczyła. Nawet za cenę wstąpienia w szeregi wroga. W kolejnych odcinkach przewijały się dwa główne wątki - pierwszym była Naomi - tajemnicza spadochroniarka, która wylądowała na wyspie, i która twierdziła, że niedaleko od niej znajduje się jej łódź ratunkowa - wystarczy tylko nawiązać z nią kontakt i wszyscy zostaną uratowani. Drugim był John Locke, który udał się wraz z Innymi w podróż do starożytnej świątyni. Po drodze miał zaszczyt spotkać się z samym Jacobem - zjawą będącą przywódcą Innych. Sezon zwieńczył odcinek 'Through the Looking Glass', w którym rozbitkom udało się skontaktować z łodzią Naomi, która niestety okazała się nie być osobą, za którą się podawała..
sobota, 26 maja 2007
3x22 Through The Looking Glass - ciąg dalszy
Plaża
Martwi zakładnicy są bezwartościowi. Wiedząc o tym, Ben zakazał zabijania Jina, Sayida i Bernarda. Tom i Ryan mieli strzelać w piasek tak, żeby Jack myślał, że zastrzelili jego przyjaciół. Świadkami tego są Sawyer i Juliet przyczajeni w krzakach przy obozie. Innych jest trzech i mają cztery karabiny. Ich jest dwoje i w dodatku są nieuzbrojeni. Wtedy, nieoczekiwanie z lasu wyjeżdża Hurley w swoim niebieskim vanie Dharmy i potrąca Ryana. Sayid, korzystając z chwili dezorientacji, skręca kark pilnującemu ich Innemu, a Juliet i Sawyer zmuszają Toma do poddania się. James, w akcie zemsty za porwanie Walta z tratwy, z zimną krwią zabija Toma. Plaża zostaje obroniona.
Zwierciadło
Charlie zauważa sprzęt do nurkowania. Desmond postanawia go przygotować, by mogli odpłynąć ze stacji, a Charlie w tym czasie udaje się do pomieszczenia z urządzeniem zagłuszającym, żeby wstukać kod i je wyłączyć. Dopasowanie nut do cyfr nie zajmuje mu wiele czasu i już po chwili łączność z wyspą jest przywrócona. Gdy wydaje się, że wszystko zostało już zrobione, i że on i Desmond mogą opuścić stację, ktoś próbuje się połączyć ze Zwierciadłem. Charlie odbiera połączenie - okazuje się, że to Penelope Widmore - ukochana Desmonda. Charlie mówi jej kim jest i zapewnia ją, że Desmond jest cały i zdrowy. Mówi, że są na wyspie i czekają na ratunek. Pyta się czy jest teraz na łodzi Naomi. Penny mówi mu, że nie jest na żadnej łodzi, i że nigdy nie słyszała o żadnej Naomi. W tym czasie Desmond zauważa, że ciało Bakunina gdzieś zniknęło. Biegnie do pomieszczenia, w którym znajduje się Charlie, ale jest już za późno. Mikhail wydostał się ze stacji i zdecydował się ją zatopić. Podpłynął do okna pomieszczenia, w którym przebywał Charlie i zdetonował przy nim granat. Sprawiło to, że do wnętrza Zwierciadła zaczęła napływać woda. Charlie poświęcił się i zamknął się w nim. Ostatkiem sił napisał na dłoni "To nie jest łódź Penny" i pokazał ją Desmondowi, po czym utonął.
W drodze do nadajnika
Hurley łączy się przez krótkofalówkę z Jackiem. Mówi mu, że wszyscy Inni zginęli, a on, Jin, Sayid, Bernard, Saweyer i Juliet czekają na nich na plaży. Niedługo po tym dioda na telefonie Naomi zmienia kolor z czerwonego na zielony - to znak, że Charlie wyłączył urządzenie zagłuszające. Niestety nawiązanie połączenia nadal jest niemożliwe, ponieważ wciąż jest zagłuszane przez wiadomość, którą nagrała Danielle. Francuzka mówi jednak, że to nie stanowi problemu, bo są już na miejscu.
Nadajnik
Jack, Naomi, Alex i Danielle wchodzą do wieży radiowej. Francuzka wyłącza wiadomość, którą nagrała przed szesnastoma laty - trzy dni przed urodzeniem Alex. Naomi próbuje nawiązać łączność ze swoją łodzią, ale nie może złapać zasięgu. Wychodzi na zewnątrz. Ben krzyczy do Jacka, by nie ufał Naomi. Ten jednak nie chce go słuchać. Z pomocą Benowi przychodzi John Locke, który rzuca nożem w kierunku portugalki i zabija ją. Mimo to Naomi udało się już złapać zasięg i telefon zaczyna dzwonić - ktoś próbuje się dodzwonić na wyspę. Locke mierzy do Jacka z pistoletu i grozi, że jeśli go odbierze - zabije go. Ben krzyczy w jego kierunku namawiając go, by się nie zastanawiał, tylko strzelał, ale zostaje ogłuszony przez Danielle. Jack nie zważając na Johna podnosi telefon z ziemi. Locke ustępuje i odchodzi, a Shephard odbiera połączenie. Człowiek w słuchawce przedstawia się jako Minkowski. Jack opowiada mu o katastrofie i o Naomi. Pyta się, czy może ustalić ich lokalizację i prosi o przysłanie ekipy ratunkowej. Zadowolony mężczyzna poleca im nie ruszać się z miejsca i czekać, ponieważ pomoc jest już w drodze. Akcja na wyspie się kończy.
Flashforwardy
Jack sączy drinka na pokładzie samolotu linii Oceanic lecącego do L.A. Gdy kończy prosi stewardessę o jeszcze jednego, lecz ta odmawia tłumacząc, że za 20 minut wylądują. Daje mu jednak gazetę. Shephard początkowo nie jest nią zainteresowany, lecz szybko zauważa niewielką informację o znalezieniu ciała znanej mu osoby.
Po wylądowaniu jedzie samochodem przez miasto i zatrzymuje się na jednym z mostów. Próbuje się dodzwonić do kogoś, lecz ta osoba nie odbiera. Załamany wysiada z samochodu i chce popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Nagle za nim ma miejsce wypadek i Jack, jak przystało na lekarza, ma obowiązek pomóc poszkodowanym, co chwilowo udaremnia jego próby samobójcze.
W samochodzie znajduje się kobieta i dziecko. Po ich uratowaniu Shephard zostaje okrzyknięty bohaterem. Media nagłaśniają sprawę do tego stopnia, że przed szpitalem, w którym pracuje, czeka na niego tłum dziennikarzy. Odwiedza go jego była żona - Sara. Jest w zaawansowanej ciąży. Oskarża go, że znów pije, lecz Jack zaprzecza. Prosi ją, by podwiozła go do domu, ale kobieta odmawia i wychodzi.
Jack idzie do pokoju, w którym leży kobieta, którą uratował ostatniej nocy i sprawdza jej kartę. Ma złamany kręgosłup i konieczna będzie operacja. Do pokoju wchodzi dr. Hammil - nowy ordynator chirurgii. Jack mówi mu, że chce ją operować, lecz Hammil nie zgadza się na to - mówi, że to nie jest pacjentka Shepharda. Poleca mu iść do domu, wypić drinka i odpocząć. Jack ulega i wychodzi ze szpitala - w poczekalni spotyka chłopca, którego również uratował. Dziecko uśmiecha się do niego, na co Jack odpowiada tym samym, choć wymuszonym uśmiechem.
Wkrótce po tym Jack udaje się na pogrzeb osoby, o której śmierci dowiedział się z gazety na pokładzie samolotu. Tuż przed domem pogrzebowym prawie potrąca go samochód. Wewnątrz okazuje się, że pogrzeb się nie odbył, ponieważ nikt na niego nie przyszedł. Lekarz podchodzi do niewielkiej trumny i kładzie na niej dłoń. W tym momencie postanawia wziąć jedną z tabletek, które ciągle łyka. Niestety - została tylko jedna. Po zażyciu opuszcza budynek.
Po pogrzebie Jack udaje się do apteki, by wykupić nowe opakowanie pastylek. Okazuje się, że jest to niemożliwe, ponieważ wykupił już trzy z trzech, na które wystawiona była recepta. Pokazuje aptekarce inną receptę, którą sam wypisał. Ta mówi mu, że nie może wypisywać recept dla siebie. Jack tłumaczy, że tę wystawił jego ojciec - Christian. Mężczyzna stojący za nim w kolejce rozpoznaje go i mówi mu, że widział go w telewizji. Prosi aptekarkę, by dała mu co chce, bo to bohater. Kobieta chce jednak zadzwonić do ojca Jacka, żeby potwierdzić autentyczność recepty. Zdenerwowany Jack wali ręką w blat i odchodzi.
Jack zdobywa swoje tabletki wykradając je ze szpitala. Wkrótce po tym spotyka dr. Hammila, który mówi mu, że kobieta, którą uratował, obudziła się dwie godziny temu i czuje się dobrze. Mówi, że opowiedziała jak doszło do wypadku. Wspomniała o mężczyźnie stojącym na moście, który chciał z niego zeskoczyć. To odwróciło jej uwagę i spowodowało wypadek. Hammil pyta się Jacka co robił wtedy na moście. Zauważa, że lekarz jest pijany i pyta go ile dzisiaj wypił. Jack mówi mu, żeby poszedł sprowadzić tutaj jego ojca i porównał, który z nich jest bardziej pijany. Jeśli jego ojciec będzie bardziej trzeźwy - może zwolnić Jacka. Hammil przekonuje go, że chce mu tylko pomóc, na co Jack odkrzykuje, że nikt nie może mu pomóc. Wyrzuca mu, że nie ma pojęcia przez co przeszedł.
Jack wraca do domu i po raz kolejny się upija. Ponownie dzwoni do tajemniczej osoby i prosi ją o spotkanie na lotnisku. Ku jego zadowoleniu propozycja nie zostaje odrzucona.
Na miejscu okazuje się, że tą osobą była Kate. Jack pokazuje jej wycinek z gazety, który informuje o śmierci znanej im osoby, na której pogrzeb nie przyszedł nikt oprócz Jacka. Kate zaczyna się denerwować - nie rozumie dlaczego miałaby przyjść na ten pogrzeb. Jack mówi jej, że co tydzień w piątek lata samolotem na trasie L.A - Tokio - Sydney - Singapur korzystając ze złotego biletu, który otrzymali od Oceanic Airlines. Zwierza jej się, że robi to, bo chce się znów rozbić. Nie martwi się wtedy o innych pasażerów na pokładzie - kiedy pojawia się najmniejszy wstrząs zamyka oczy i modli się, by znów znaleźć się na wyspie. Mówi, że ma już dość kłamania i że popełnili wielki błąd wracając. Kate jest innego zdania - odchodzi tłumacząc się, że ktoś zastanawia się teraz gdzie jest. Jack krzyczy za nią, że muszą wracać na wyspę...

Ciekawostki:
- Gdy rozbitkowie opuszczają plażę mają ocean po swojej prawej ręce. Kilka scen później idą wybrzeżem, a ocean znajduje się po stronie ich lewej ręki.
- Gazeta, którą czytał Jack to L.A. Times z 5 kwietnia 2007 roku.
- Telefon Jacka to Motorola KRZR, która weszła na rynek w październiku 2006.
- Nazwa domu pogrzebowego, w którym odbywał się pogrzeb to "Hoffs/Drawlar", co jest anagramem do "Flashforward".
- Kod wyłączający urządzenie zagłuszające to 5 4 5 8 7 7 5 5 4 3 7 7 6 ? 1 1
- Pryce nie jest zbyt pojętny. Powiedział "Sayonara" (z japońskiego) do Koreańczyka.
- Charlie, w momencie śmierci, przeżegnał się lewą ręką.
- Dr Hammil powiedział Jackowi, że operację kręgosłupa wykona Dr Gary Nadler. Nadler to nazwisko Bernarda.
- Kobieta siedząca dokładnie za Jackiem w samolocie to ta sama, która rozbiła się z nim lecąc lotem 815 z Sydney do L.A. Jej postać pojawiła się w Pilocie serialu.
- Kobieta, którą uratował Jack ma na imię Arlen.
- Lek, który zażywa Jack to Oxycodin.
Pytania bez odpowiedzi:
1. Dlaczego Jack uważa, że opuszczenie wyspy było wielkim błędem?
2. Kogo Jack prosił o wybaczenie, kiedy stał na moście i chciał z niego zeskoczyć?
3. Jak Jack i Kate wydostali się z wyspy?
4. Kim jest mężczyzna, który miał się martwić o Kate, kiedy ta była na lotnisku?
5. O czyjej śmierci Jack przeczytał w gazecie i dlaczego chciał popełnić samobójstwo na wieść o niej?
6. Kto jeszcze, oprócz Kate i Jacka, wydostał się z wyspy?
7. Dlaczego Jack mówił o swoim ojcu, jakby on ciągle żył?
8. Jeśli świat rzeczywiście myślał, że rozbitkowie z lotu 815 nie żyją, to jak wyjaśniono ich nagłe pojawienie się?
9. Czy to koniec flashbacków? Czy teraz fani będą oglądali tylko flash-forwardy?
10. Dlaczego Jack ma dość kłamania? Na jaki temat kłamie?
11. Dlaczego Jack tak bardzo potrzebował Oxycodinu?
12. Czy Jackowi uda się wrócić na wyspę?
13. Dlaczego wszyscy mówią o Jacku jak o bohaterze dlatego, że uratował kobietę i dziecko z płonącego samochodu? Czy nie powinni go bardziej podziwiać za to, że przeżył katastrofę lotniczą?
14. Dr Hammil powiedział, że Jack po raz drugi został bohaterem. Kiedy był ten pierwszy raz? Katastrofa samolotu?
15. Dla kogo pracuje Naomi?
16. Czy Ben mówił prawdę o pracodawcach Naomi i ich celach?
17. Dlaczego Penny skontaktowała się ze Zwierciadłem kilka sekund po wyłączeniu urządzenia zagłuszającego?
18. Czy Penny wie o Dharmie?
19. Czy Mikhail zginął w momencie wybuchu granatu?
20. Dokąd poszedł Locke pod koniec odcinka?
21. Dlaczego Ben powiedział o zagłuszaniu sygnału Juliet, a nie Mikhailowi?
22. Czym jest "świątynia" do której Richard prowadzi Innych i w jakim celu Ben chce, żeby się w niej znaleźli?
23. Kim był muzyk, który zaprogramował urządzenie zagłuszające w Zwierciadle?
24. Dlaczego Bonnie i Greta miały być w Kanadzie?
25. Czym są "siły silniejsze niż cokolwiek, co nawiedziło wyspę od wielu lat", które teraz jej zagrażają?
26. Czy te siły atakowały już kiedyś wyspę? Jeśli tak, to w jaki sposób udało się je powstrzymać?
27. Dlaczego Danielle powiedziała rozbitkom, że Inni kontrolują nadajnik, skoro w rzeczywistości jest on opuszczony?
28. Skąd Locke wiedział, że rozbitkowie są przy nadajniku?
29. Czy Walt to rzeczywiście Walt, czy może dym? I jeśli to dym, to czy to oznacza, że prawdziwy Walt nie żyje?
30. Czy Kate jest w ciąży?
31. Co się stanie z Benem i Innymi jeśli Ben jest teraz więźniem rozbitków.
32. Dlaczego Locke miał opory przed zabiciem Jacka jeśli nie miał ich kiedy wbijał Naomi nóż w plecy?
33. Czy Naomi zginęła?
34. Czy ktoś spośród Innych wiedział o planie Juliet?
35. Czy Alex wie, że wszystkie kobiety, które zajdą w ciążę na wyspie, umierają?
36. Dlaczego Charlie wykonał znak krzyża lewą ręką?
3x22 Through The Looking Glass
Plaża
W obozie rozbitków trwają ostatnie przygotowania do wyprawy w kierunku wieży radiowej. Na miejscu mają zostać tylko Sayid, Bernard i Jin, którzy odeprą nocny atak Innych. Jarrah w rozmowie z Jackiem prosi go, aby niezależnie od tego co się wydarzy, nie przerywał swojej wędrówki do nadajnika i za wszelką cenę nawiązał kontakt z łodzią ratunkową Naomi. Wkrótce po tym rozbitkowie opuszczają plażę.
W drodze do nadajnika
Zaraz po wyjściu z obozu Naomi zaczepia Jacka i prosi go o chwilę rozmowy. Pokazuje mu w jaki sposób nawiązać kontakt z jej łodzią na wypadek gdyby jej się coś stało. Zwraca uwagę na czerwone, migające światełko przy urządzeniu - oznacza ono, że nawiązanie połączenia jest niemożliwe. Kiedy Charlie wykona swoje zadanie w podwodnym bunkrze, światełko zmieni swój kolor na zielony.
Zwierciadło
Charlie zostaje przywiązany do krzesła i torturowany przez dwie tajemnicze kobiety. Dziewczyny chcą wiedzieć skąd wie o stacji i jak się do niej dostał. Gdy mówi im, że Juliet powiedziała o wszystkim rozbitkom, decydują się skontaktować z Benem. Wchodzą do niewielkiego pomieszczenia, w którym Charlie dostrzega żółte pulsujące światełko. Wtedy przypomina sobie słowa Desmonda - by przywrócić łączność musi je wyłączyć. Gdy to zrobi - utonie.
Bonnie informuje Bena o intruzie w Zwierciadle. Inni, którzy są świadkami rozmowy, są zaskoczeni i zdezorientowani - Linus wmówił im, że Zwierciadło jest zalane i nikogo w nim nie ma. W tej sytuacji Ben przyznaje się do kłamstwa i wysyła Mikhaila w kierunku stacji. Próbuje się również skontaktować z Ryanem, który dowodzi atakiem na obóz, żeby ostrzec go, że Juliet ich zdradziła.Niestety jego krótkofalówka jest wyłączona.
Plaża
Inni zakradają się do obozu rozbitków. Zwiadowca donosi, że Juliet oznaczyła trzy namioty. Gdy podchodzą do nich orientują się, że to zasadzka. Jest już jednak za późno - Sayid oddaje pierwszy strzał w kierunku lasek dynamitu i otoczony przez Innych namiot wylatuje w powietrze. Wrogowie próbują uciekać, ale w tym momencie pada drugi strzał i drugi namiot wybucha. Trzecim namiotem miał się zająć Jin, jednak dwukrotnie nie trafia w dynamit. Rozpoczyna się strzelanina. Bernard próbuje uciekać z plaży, jednak zostaje złapany przez jednego z Innych. Ten sam los spotyka Jina i Sayida.
W drodze do nadajnika
Oddaleni od obozu rozbitkowie obserwują dwa słupy dymu nad plażą. Rose jest zaniepokojona, że dało się słyszeć tylko dwie eksplozje, podczas gdy plan zakładał trzy. Jack uspokaja ją mówiąc, że być może wysadzenie trzeciego namiotu nie było konieczne. Zapewnia wszystkich, że plan na pewno wypalił i że nie mogą zawrócić.
Obóz Innych
Tom melduje Benowi, że w akcji na plaży zginęło siedmioro Innych, a Jack i reszta rozbitków opuścili obóz. Kiedy próby zmuszenia Sayida do gadania spełzają na niczym, Ben rozkazuje zastrzelić Jina. W tej sytuacji przerażony Bernard wyjawia Innym miejsce pobytu Jacka i pozostałych rozbitków, oraz zdradza, że o przyspieszeniu ataku na obóz uprzedził ich Karl. Linus decyduje się spotkać z Jackiem i wybić mu z głowy pomysł nawiązania kontaktu z łodzią Naomi. Richard stara się go przekonać do zmiany planów, jednak Ben jest nieugięty. Każe mu zabrać wszystkich do świątyni, podczas gdy on sam uda się do nadajnika. Zabiera ze sobą Alex, którą, za zdradę, zamierza przekazać rozbitkom.
W drodze do nadajnika
Rozbitkowie zatrzymują się nad rzeką, by odpocząć. Kate mówi Sawyerowi, że zamierza wrócić do obozu, żeby sprawdzić co się stało. Podejrzewa, że coś poszło nie tak - zgodnie z planem Sayid, Jin i Bernard powinni do nich dołączyć właśnie w tym miejscu. James nie jest jednak zainteresowany jej propozycją, co wyraźnie irytuje Kate.
20 minut później Sawyer mówi Jackowi, że chce wrócić na plażę. Zaskoczona Kate wyrzuca mu, że wcześniej nie interesował go los trójki z plaży. Ten odpowiada jej, że interesował, ale nie chciał tam iść razem z nią. Jack stara się przekonać Sawyera, że to nienajlepszy pomysł ponieważ jest nieuzbrojony. Wtedy Juliet oferuje swoją pomoc - mówi, że wie gdzie mogą znaleźć broń i może tam zaprowadzić Sawyera. Jack godzi się na to, prosi ją by na siebie uważała i całuje na pożegnanie, czego świadkiem jest Kate.
Kawałek dalej, podczas kolejnego postoju, Jack mówi Kate, że Sawyer, kiedy mówił, że nie chce wracać z Kate do obozu, chciał ją chronić. Dodaje, że on też chciał ją ochronić, kiedy prosił, żeby nie wracała po niego na Hydrę. Na pytanie "dlaczego" odpowiada, że ją kocha.
Tymczasem w drodze do obozu Sawyer pyta się Juliet dlaczego kazali jemu i Kate wykopywać kamienie kiedy więzili ich w klatkach. Ta odpowiada, że budowali lądowisko, ale nie wie po co, bo Inni nie mówią jej o wszystkim. Okazuje się też, że kłamała w sprawie broni - powiedziała to, żeby Jack pozwolił im odejść. Wtedy dołącza do nich Hurley, który mówi, że też chce pomóc plażowiczom. Sawyer stwierdza jednak, że nie może iść z nimi, bo będzie im tylko przeszkadzał.
Zwierciadło
Ogłuszony przez Charliego Desmond budzi się na łodzi. Nagle w jego kierunku padają strzały. To Mikhail dotarł na plażę i przy pomocy karabinu stara się wyeliminować potencjalne zagrożenie. Nie zastanawiając się długo Des wskakuje do wody i płynie w kierunku Zwierciadła. Wewnątrz spotyka Charliego, lecz ten krzyczy, żeby szybko się gdzieś ukrył, bo nie są tu sami. Znajdujące się w sąsiednim pomieszczeniu Bonnie i Greta słyszą jakieś odgłosy i postanawiają je sprawdzić. W tej sytuacji Charlie udaje, że śpiewa co przypłaca kolejnym ciosem w twarz.
Jakiś czas później Charliemu zaczyna chodzić po głowie pewna melodia i zaczyna układać nową piosenkę, co doprowadza Bonnie na kraniec wyczerpania nerwowego. Postanawia zabić muzyka harpunem, żeby zadać mu większy ból. Niestety w schowku, w którym znajduje się harpun ukrył się Desmond. Od zdemaskowania ratuje go Mikhail, który nieoczekiwanie pojawia się w stacji. Charlie mówi mu, że Bonnie i Greta są tutaj, żeby nikt nie wyłączył urządzenia zagłuszającego sygnały wychodzące z wyspy. W tej samej chwili ze stacją próbuje się połączyc Ben. Zdenerwowany Bakunin mówi, że on z nim porozmawia.
Ben przeprasza Mikhaila za to, że go okłamał i nie powiedział mu o zagłuszaniu sygnałów w Zwierciadle. Wyjaśnia, że jest to konieczne dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców wyspy. Rozkazuje mu zabić Charliego, Bonnie i Gretę. Zaznacza też, że nie można dopuścić, by sygnał został odblokowany.
Grób Dharmy
Locke jest ciężko ranny i nie może ruszać nogami. Zauważa, że jeden z trupów, który leży obok niego, ma przy sobie broń. Decyduje się popełnić samobójstwo. Na chwilę przed wystrzałem słyszy znajomy głos - to Walt! Dzieciak mówi mu, żeby nie próbował się zabić i wyszedł z grobu, ponieważ ma coś do zrobienia.
W drodze do nadajnika
Ben mówi Alex, że zabrał ją ze sobą, ponieważ go zdradziła i chce ją dostarczyć do nowej rodziny. Dziewczyna wypomina mu krzywdy jakie wyrządził jej chłopakowi, a on wyjaśnia jej, że robił to wszystko, żeby ją chronić. Nie chciał, żeby zaszła w ciążę i umarła jak pozostałe ciężarne kobiety na wyspie.
Wkrótce dochodzi do spotkania między Benem i Alex, a Jackiem i pozostałymi rozbitkami zmierzającymi do nadajnika. Lider Innych prosi Jacka o chwilę rozmowy w cztery oczy. Jack przystaje na tę propozycję. Benjamin mówi mu, że niedawno podjął decyzję, w wyniku której jednego dnia zginęło 40 osób. Teraz Jack stoi przed takim samym wyborem. Kobieta, z którą podróżują - Naomi - nie jest tym, za kogo się podaje. Reprezentuje ludzi, którzy od dawna chcą odszukać wyspę. Kiedy im się uda każda osoba, która się na niej znajduje zginie. Linus łączy się z Tomem w obozie na plaży i mówi mu, żeby zabił Sayida, Jina i Bernarda jeśli nie usłyszy jego głosu za minutę. By tak się nie stało Jack musi przynieść mu telefon satelitarny od Naomi. W czasie odliczania Linus uświadamia Shephardowi, że w gruncie rzeczy nie ma po co wracać do świata zewnętrznego. Żona go opuściła, ojciec nie żyje, a jego jedynym zajęciem po powrocie będzie "naprawianie" ludzi w szpitalu. Mimo to lekarz nie oddaje mu telefonu. W krótkofalówce słychać trzy strzały - Jin, Sayid i Bernard zostali zabici. Jack rzuca się na Bena i zaczyna go bić. Następnie łączy się z Tomem i przysięga mu, że gdy tylko doprowadzi swoich ludzi do nadajnika wróci na plażę i zabije go własnymi rękami. Następnie zaciąga Bena do czekających na nich rozbitków i każe go związać. W tym momencie do będącej przy nim Alex podchodzi Danielle. Ben mówi jej, że to jej prawdziwa matka. Francuzka prosi córkę o pomoc przy związaniu Linusa.
W tym czasie Jack mówi Kate o rozmowie, którą odbył z Benem. Wyjawia jej, że Sayid, Bernard i Jin nie żyją i prosi, by nie mówiła o tym nikomu, a w szczególności Sun i Rose. Na pytanie dlaczego nie zabił Bena odpowiada, że chce, żeby zobaczył jak łączy się z łodzią Naomi i jak ratuje ludzi na wyspie. Dopiero wtedy go zabije.
Zwierciadło
Mikhail, po odbyciu rozmowy z Benem, wypytuje Bonnie i Gretę o aparaturę zagłuszającą sygnał. Kiedy te mówią mu, że jest wodoszczelna i nawet zalanie stacji jej nie wyłączy, a jedynym sposobem jest wpisanie kodu, który zna tylko Ben i one, Bakunin pyta je dlaczego w takim razie tu siedzą. Kiedy Bonnie odpowiada, że ufa Benowi i Jacobowi i wykonuje jego rozkazy on mówi, że też wykonuje rozkazy, po czym zabija Gretę. Bonnie zostaje trafiona w nogę, a od ostatecznego strzału ochrania ją Desmond, który wyskakuje ze swojej kryjówki i za pomocą harpunnika rani jednookiego w serce. Charlie podbiega do rannej Bonnie i przekonuje ją, żeby podała mu kod odblokowujący urządzenie zagłuszające. Ta ostatkiem sił mówi mu, że zostało ono zaprogramowane przez muzyka - cyfry na klawiaturze są odpowiednikami nut, a kod to melodia utworu 'Good Vibrations' zespołu The Beach Boys.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 36