środa, 19 listopada 2008
DharmaWantsYou: Wyniki

Na stronie DharmaWantsYou ukazały się wyniki testów, jakie przeszliśmy w całym procesie rekrutacji. Plik w formacie pdf można ściągnąć już ze strony. Dowiemy się do jakiego zawodu zostaliśmy przydzieleni.

Ja dostałem "Construction" ze średnią 55 punktów w departamencie "Infrastructure program".

 


 

czwartek, 31 stycznia 2008
Find 815 Finał!!!!!!!!!

Gusio donosi:

"Nareszcie jest - kontynuacja rozdziału 5.

zaczynamy od krótkiego filmiku, na którym widzimy Sama przechadzającego się po pokładzie, po chwili zaczynamy Clue Hunt, gdzie znajdujemy [SPOJLER!]grę Backgammon z kapeluszem z sezonu pierwszego, fragment posągu - stopy z sezonu 2 oraz lampę gazową z 3 sezonu.[/SPOJLER!] Żeby odkryć wskazówke z sezonu 4-go, jak zawsze musimy wykonać zadanie, tym razem polega ono na pokierowaniu statkiem, jednocześnie omijając sztormy, gdy się nam to uda, wyświetla się hasło do wskazówki, którym jest [SPOJLER!] "Southfields", a samą wskazówką jakaś walizka "Queens College, dept. of Physics".[/SPOJLER!]

jednak panowie z ABC nas zaskoczyli i dali dziś nam również ostatni Video Diary z epizodu 5. podobnie jak poprzednio duże zakłócenia, a Sam mówi w nim że znaleźli Black Rock. jednak sama wypowiedź Sama, nie jest tak ciekawa jak to, co jest "ukryte" w tym pamiętniku. zakłócenia są bardzo liczne, a podczas nich widać jakieś zdjęcia, filmiki i słychać jakieś głosy, niezwykle jestem ciekaw co to może być.

i na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość - licznik na Find815 pokazuje, że będzie coś za 14 godzin, czyli o 18:00 naszego czasu. jako że historia miała się zakończyć 2 godziny przed premierą - czeka nas coś jeszcze? niezwykły dzień się zapowiada, życzę wszystkim wielu emocji związanych z Find815! :)"

wtorek, 29 stycznia 2008
Find 815, rozdział 5

Free Image Hosting at www.ImageShack.usOto informacje do kolejnego zadania, tym razem napisane przez Gucio:

"Rozpoczął się właśnie epizod numer 5 w Find815 - powiem jedno, warto było czekać!

jak na początku każdego epizodu - podsumowanie dotychczasowych wydarzeń i do zaliczenia jedno z dwóch(!) Activity, do tej pory mieliśmy tylko jedno. to pierwsze - które dano nam dziś - rewelacyjne, trzyma w napięciu, a końcówka miażdży, tylko czekać - niestety, aż do czwartku.

SPOJLER
w zadaniu musimy sterować Christiane I, tak aby nie uderzyć w rafy, zadanie rzeczywiście łatwe nie jest, gdyż na radarze jednorazowo widzimy tylko fragment otoczenia, naszym celem jest dotarcie do punktu - znanych nam już współrzędnych z poprzedniego epizodu.
END".

 

czwartek, 24 stycznia 2008
Find 815 - rozdział 4, część 2

Oto co napisał Hagaren o najnowszym zadaniu na http://www.find815.com/site/index.php

"Kolejny czwartek, kolejna zabawa z Find815. Widzimy Sama, który idąc po pokładzie, zauważa na horyzoncie dziwną białą smugę\poświatę. Bierze lornetkę aby przyjrzeć się bliżej temu zjawisku. I tu mini zadanie dla nas - widzimy na ekranie to co Sam widzi przez lornetkę i musimy kliknąć w dwa pewne miejsca aby przybliżyc mu widok. Proste, po tym czeka nas kolejne Clue Hunt:
Sezon 1 - zdjecie psa Vincenta na górnej półce w regaliku pod telewizorem;
Sezon 2 - karty z symbolem "Łabędzia" na stole;
Sezon 3 - zdjęcie spadochronu na ścianie po prawej stronie telewizora;
Sezon 4 - pigułki nad apteczką.
Po tym zadaniu tradycyjnie przechodzimy na stronę ABC i rozwiązujemy zadanie (bardzo proste;) Musimy znaleźć na mapie 5 lokalizacji stawiając na nich kropki. Mamy podane w rogu współrzędne szukanego miejsca. Dodatkowo po postawieniu kropki w pewnym miejscu wyświetlają nam się współrzędne tego miejsca. W ten sposób możemy łatwo ocenić czy jesteśmy daleko czy blisko od szukanej pozycji. Pozwoliłem sobie przygotować rozwiązanie gdyby ktoś miał kłopot z tym zadaniem;) images30.fotosik.pl/146/080a6364aa23bd74med.jpg . Nie ma tylko pewności czy dobrze ponumerowałem wszystkie pozycje, wybaczcie jak by coś było źle;)
Słowa, których szukamy w tym tygodniu to "Frank Lapidus". Koniec zadania, czekamy do jutra na dwa nowe maile i jedną stronę oraz do soboty na zakończenie rozdziału 4.
Pozdrawiam".

wtorek, 22 stycznia 2008
Find 815 - rozdział 4

Ruszył kolejny rozdział na stronie http://www.find815.com/site/index.php. Jeśli  miałeś wcześniej kontakt z grą "Mastermind" nie powinnieneś mieć problemu z zaliczeniem kolejnego zadania. Oto co pisze Hagaren:

"Rozdział czwarty Find815 rozpoczęty - tradycyjnie dostajemy filmik wspominkowy oraz drugi kontynuujący historię. Widzimy na nim sterującego Sama oraz Ockhama (łysego kolesia) obsługującego komputer. Gdy ooddala się na chwilę, Sam "psuje" komputer - i za chwilę dosataje polecenie zreperowania go. Ockham idzie po Talbota a Sam "reperuje" komputer w ciągu sekundy;) Próbuje złamać kod aplikacji wyświetlającej na mapie położenie na podstawie wpisanych przez Sama współrzędnych. Dostajemy osiem liter\cyfr i musimy wykombinować pięcioznakowy kod. Po wpisaniu, po lewej stronie wyświetlają nam się kolorowe kropki: czerwona gdy znak jest właściwy i znajduje się na właściwej pozycji lub też biały gdy znak jest właściwy ale nie znajduje się na właściwej pozycji. Mamy osiem prób i musimy się do tego spieszyć bo w każdej chwili Ockham i Talbot mogą się pojawić. Zadanie nie jest łatwe i nie mogę tu podać uniwersalnego rozwiązania (czyli kodu) bo taki po prostu nie istnieje... Za każdym razem musimy ustalić kod na podstawie innej kombinacji liter\cyfr. Jednak na forum Find815 znalazłem wskazówkę, która mnie pomogła: wpiszmy najpierw jeden znak i wsciśnijmy ENTER. Gdy zapali się czerwona lampka to w następnej próbie powtarzamy znak na tej samej pozycji i próbujemy z kolejnym na następnym miejscu... Uff, trochę się nagimnastykowałem z tym zadaniem ale w końcu się udało;) Po poprawnym kodzie, Sam odnajduje poszukiwaną przez siebie lokalizację i... czekamy do czwartku;) do zaliczenia tylko Activity".

czwartek, 17 stycznia 2008
Find 815 - rodział 3, część 2

 

 

Kolejny dzień, kolejne zagadki. Na stronie http://www.find815.com/site/index.php ukazał się kolejny film. Jak zwykle Hagaren udzielił niezwykle dokładnej instrukcji do przejścia zadań:

"Kontynuacja rozdziału trzeciego. Na filmiku widzimy Sama przechadzającego się nocą po pokładzie. Nagle słyszy pod pokładem dziwne dźwięki. Schodzi i czeka na nas mini zadanie nie wymagające myślenia;) po prostu klikamy bezmyślnie w migające ekrany;) gdy zaliczymy trzy z nich, filmik jest kontynuowany i po chwili czeka nas kolejne zadanie z serii Clue Hunt. Przedmioty do znalezienia:
Sezon 1 - figurka Matki Boskiej za sterem;
Sezon 2 - stoper na ścianie koło okna (lewa na maxa strona pokoju);
Sezon 3 - model łodzi podwodnej na komputerze obok monitora;
Sezon 4 - gazeta (prawa na maxa strona pokoju).
Po tym zadaniu przechodzimy na stronę ABC i rozwiązujemy zadanie: dostajemy mapkę z zaznaczonymi punktami. Od każdego punktu prowadzi droga\drogi do następnego punktu. W zadaniu chodzi o to aby połączyć wszystkie punkty w taki sposób by po każdej drodze przejść tylko jeden raz (po jednym punkcie można przechodzić nawet kilka razy w zależności od tego ile dróg od niego jest odprowadzonych). Po rozwiązaniu mapki czekają na nas jeszcze dwie oczywiście trudniejsze;) Mnie zadanie zajęło dobrą chwilę, mam nadzieję, że Wam pójdzie szybciej;) Po rozwiązaniu dostajemy "słowo": "36-15-28". Zakończenie rozdziału w sobotę. Zapewne jutro będą do oczytania 2 maile, jedna strona i kolejna wiadomość (sądząc po miejscu w My Progress).
Pozdrawiam."

wtorek, 15 stycznia 2008
Find 815 - rozdział 3

No i rozpoczął się kolejny rozdział popularnej zabawy na http://www.find815.com/site/index.php. Po zobaczeniu filmiku streszczającego dwa poprzednie rozdziały oglądamy nowy filmik, który prowadzi nas do kolejnej zagadki. Czytelnik bloga Hagaren w jednym z komentarzy udzielił znakomitego wyjaśnienia do przejścia zagadki. Pozwoliłem sobie wkleić jego instrukcje:

"Na Find815 rozpoczął się trzeci rozdział. Mamy dwa filmiki, w tym jeden streszczający poprzedni rozdział. Po obejrzeniu drugiego filmiku dostajemy bardzo ciekawe zadanie rodem z gry przygodowej: widzimy ciemny pokój. Musimy znaleźć włącznik światła (na ścianie nad łóżkiem - pomimo ciemna można go dostrzec;). Następnie otwieramy szafkę po prawej stronie nad biurkiem i znajdujemy tam ładowarkę do telefonu. Pod poduszką na łózku znajdujemy klucz. Kluczem otwieramy środkową szufladę w biurku (po prostu przeciągamy go na nią). W szufladzie znajdujemy rozładowany telefon i portfel. W portfelu jest drugi klucz. Otwieramy nim dużą szufladę obok łóżka. Znajduje się w niej walizka. Nie możemy jej otworzyć bo musimy znać hasło. Teraz podłączmy ładowarkę do gniazdka (pod półką, nad biurkiem) a do ładowarki telefon. Znajdujemy w nim nr tel A. Mullins i jako hasło do walizki używamy dwóch ostatnich członów numeru (bez 259). Oglądamy następny filmik gdy Sam otwiera walizkę i znajduje w niej papiery o The Maxwell Group. Zostaje przyłapany przez właściciela gdy wychodzi z pokoju, o czymś rozmawiają - nie koncentrowałem się już na rozmowach. Uwaga: jeśli nie rozwiążemy zadania w miarę szybko to Sam zostanie przyłapany w pokoju i będzie miał kłopoty;) W "My Progress" do zaliczenia tylko Activity, kolejna część w czwartek".

czwartek, 10 stycznia 2008
Find 815 - rozdział 2, ciąg dalszy

Kolejny film, kolejne zagadki. Tym razem na stronie http://www.find815.com/site/index.php widzimy film, w którym Sam słucha radio. Po zakończeniu filmu musimy znaleźć 4 przedmioty w jego kajucie. Są to: paletki do ping-ponga, zdjęcie dymu na ścianie, zdjęcie balonu na półce, notes na łóżku. Przy wskazówce z 4 sezonu musimy wpisać hasło, które otrzymalibyśmy ze strony ABC rozwiązując krótki quiz o "Black Rock". Odbieramy telefon od przyjacółki Sama, która opowiada nam o historii "Black Rock". Następnie musimy udzielić odpowiedzi na 8 pytań. Gdy się pomylimy musimy zacząć ten etap od początku. Gdy nam się już uda otrzymamy hasło, które brzmi: 423 Cheyenne walk. Po wpisaniu tej wskazówki dostajemy numer telefonu Penny. Na razie niestety tyle.

Ps. Wielkie podziękowania dla Hagarena za szybkie i dokładne wskazówki.

wtorek, 08 stycznia 2008
Find 815 - rozdział 2
Ruszył kolejny rozdział Find815. Na stronie http://www.find815.com/site/index.php można zobaczyć dwa nowe filmiki i przeczytać nowe maile. Pierwszy z filmów to podsumowanie rozdziału pierwszego. Film ma za zadanie wprowadzić w zakamarki intrygi ludzi, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z Find815. Drugi przedstawia Sama już na statku Christine I. Aby Sam mógł kontynuować swoją podróż musi naprawić jedno urządzenie na statku. I to doprowadza do zabawy. Mamy 3 minuty na dopasowanie kabelków w urządzeniu. Musimy to zrobić, ponieważ bez wykonania tego zadania projekt nie może być kontynuowany.
 
1 , 2